Ćwiczenia mięśni dna miednicy, inaczej mięśni Kegla od wieków znane są kulturze wschodu, dokładnie filozofii taoistycznej. Na zachodzie znane pod nazwą Male Deer Exercise, którego swobodne tłumaczenie brzmi ćwiczenie jelenia w wersji dla mężczyzn.
Zwierzę to uznawane jest za symbol witalności i płodności. Pewnie zastanawiasz się, tak proste ćwiczenia mięśni Kegla działają.
O tak, jest niezwykle efektywne, przekonał się o tym mój partner, a ja z tego chętnie korzystam 🙂
Efekty uzyskuje się o ile ćwiczenie jest praktykowane regularnie, najlepiej codziennie.
Gdzie są mięśnie dna miednicy czy Kegla?
Mięśnie Kegla to popularne określenie mięśni dna miednicy, stosowane zamiennie. Ich funkcją jest ochrona i utrzymywanie prawidłowego położenia organów miednicy mniejszej takich jak pęcherz moczowy, macica, odbytnica. Występują zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.
Mięśnie Kegla wyściełają dno miednicy i zbudowane są z trzech warstw, które położone są jedna na drugiej. Warstwę najbardziej zewnętrzną tworzy zwieracz odbytu, środkową – mięsień poprzeczny krocza, natomiast warstwę wewnętrzną (najsilniejszą) buduje dźwigacz odbytu.
Chodź obraz przemawia za tysiąc słów, warto wiedzieć, że każdy z Nas posiada mięśnie Kegla, czy dna miednicy oraz jak ważną funkcję pełnią dla naszego życia intymnego.
Po co wzmacniać mięśnie dna miednicy?
Systematyczne wykonywanie ćwiczenia mięśni dna miednicy, niesie za sobą istotne korzyści, takie jak wzmacnianie mocy i trwania erekcji. Wznosi potencjał energetyczny oraz zapewnia swobodny przepływ życiowej energii, co może znacząco wpłynąć na doznawanie przyjemności i uniesień podczas bliskości.
Daje solidny fundament do wyzwalania orgazmów obejmujących całe ciało u mężczyzn.
Co więcej, niesie ze sobą wyjątkowe korzyści, takie jak umocnienie struktury mięśni dna miednicy, przeciwdziałanie zaburzeniom erekcji oraz przedwczesnej ejakulacji, a także wzmacnia zdrowie prostaty.
W dużym skrócie zbliżenia intymne są bardziej intensywne oraz satysfakcjonujące.
Jak właściwie wykonać ćwiczenie mięśni dna miednicy?
Oto kilka wskazówek, jak właściwie wykonywać ćwiczenie mięśni Kegla, z nutą tantrycznego podejścia. Twoje nastawienie i komfort w tym ćwiczeniu, będzie kluczowe, niech powoli staje się to twoją rutyną i filozofią.
Rozpocznij od znalezienia wygodnej pozycji, w której będziesz się czuć swobodnie i zrelaksowany. Możesz wybrać leżącą lub siedzącą pozycję – to zależy od Twoich preferencji i warunków.
Następnie skoncentruj się na oddychaniu. Podczas wykonywania ćwiczenia, spróbuj skupić się na głębokim, spokojnym oddechu. Możesz po prostu zastosować prostą technikę oddychania, która polega na głębokim i wdechu i wydechu.
Powtórz ten proces od 3 do 5 razy, skupiając się na swoim oddechu i przynosząc odrobinę spokoju do swojego wnętrza. Ta metoda oddychania ma na celu złagodzenie napięcia i stresu, zatrzymania się, poprawienie samopoczucia oraz wprowadzenie harmonii i równowagi w twoim organizmie.
Kiedy już się zrelaksujesz lub nie 🙂, skup się na konkretnym ruchu. Nawet jeśli ćwiczenie wydaje się proste, pamiętaj o precyzji wykonania. Staraj się skupić na mięśniach dna miednicy i świadomie prowadzić każdy ruch.
Pamiętaj również, że regularność jest kluczem do sukcesu. Ćwicz regularnie, najlepiej codziennie, aby utrzymać mięśnie dna miednicy w dobrej kondycji.
Możesz też dostosować ilość powtórzeń i czas trwania ćwiczenia, w zależności od swojego poziomu zaawansowania. Ważne jest również słuchanie swojego ciała. Jeśli podczas wykonywania ćwiczenia odczuwasz dyskomfort lub ból, natychmiast przerwij i skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą od fizjoterapii.
Pamiętaj, że regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy może przynieść wiele korzyści dla Twojego życia intymnego i komfortu fizycznego. Niezależnie od Twojego wieku czy płci, warto zadbać o te ważne mięśnie i wzmocnić je regularnym treningiem.
Część I Masaż podbrzusza.
Kiedy znajdziesz komfortowe miejsce i wykonasz już 3-5 głębokich oddechów oraz odczujesz chodź minimalny spokój. Możesz przejść do wykonywania ćwiczenia.
Wygodnie usiądź na krześle lub, jeśli wolisz, z nogami skrzyżowanymi na podłodze. Możesz także położyć się na plecach.
Jeśli korzystasz z krzesła, zadbaj by zająć miejsce na jego krawędzi, umożliwiając genitaliom swobodne zwisanie z niej. Połóż lewą dłoń na podbrzuszu a drugą ujmij genitalia okrywając je wewnętrzną częścią prawej dłoni.
Trzymając swoje klejnoty w jednej dłoni drugą dłonią zacznij masować ruchami okrężnymi podbrzusze zgodnie z ruchem wskazówek zegara 81 razy. Masując swój brzuch, docisk dłoni dostosuj do swojej wrażliwości. Masaż ma rozluźnić twoje mięśnie i przygotować twoje mięśnie do pracy.
Gdy wykonasz ten krok, zamień dłonie i kontynuuj masaż podbrzusza w kierunku przeciwnym trzymając genitalia w drugiej dłoni.
Jest to pierwsza masażowa część ćwiczenia. Gdy ją wykonasz przejdź do ćwiczeń z zaciskaniem i rozluźnieniem mięśni Kegla.
Część II Praca mięśni dna miednicy.
Napnij mięśnie wokół odbytu i wciągnij je do środka. Napięcie powinno być podobne do tego, jakbyś chciał zatrzymać wypływ moczu podczas oddawania go. Trzymaj mięśnie napięte przez tyle czasu, ile jest dla Ciebie wygodne. Następnie rozluźnij i ponownie napnij je. Powtarzaj te kroki aż do momentu, kiedy odczujesz dyskomfort.
Podczas tego kroku możesz poczuć przepływ energii, który może się objawiać jako mrowienie. Poczuć jak płynie ona z Twojej miednicy aż do głowy. Nie wymuszaj wyobraźnią jej ruchu. Tylko bądź i odczuwaj. Pozwól na swobodny przepływ.
Jest to jedna z wielu wersji tego ćwiczenia. Wykonywane regularnie daje wiele benefitów w postaci zdrowia seksualnego, fizycznego i psychicznego mężczyzny. Może być doskonałą formą samo zaopiekowania. Wystarczy kilka minut dziennie aby ofiarować sobie cenny prezent. Kondycja mięśni dna miednicy wpływa znacząco na dobrostan i poziom energii życiowej, co może znacząco podnieść jakość.
Dziękuję bardzo za ten artykuł. Jak masażysta i trener personalny chciałbym jednak sprostować jedną rzecz. Nie ma czegoś takiego jak mięśnie kegla. Są mięśnie dna miednicy oraz ćwiczenia kegla. Ktoś kiedyś połączył obie rzeczy i je skrócił. Niestety sporo osób nazywa mięśnie dna miednicy mięśniami kegla, i o ile tak je nazywają laicy, amatorzy, pasjonaci, można na to przymknąć oko, jednak jako profesjonaliści powinniśmy trzymać się poprawnej formy.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
Ale jeśli się przyjęło to daj spokój Człowieku – chyba że musisz „błysknąć” to ok. Niech Cię Bóg Błogosławi